Oprogramowanie dedykowane

Tworzenie oprogramowania

Podczas tworzenia oprogramowania dedykowanego stosuje się dwa modele biznesowe.


W pierwszym modelu eksperci przeprowadzają serię narad z pracownikami klienta, uzgadniają szczegółowe wymagania dotyczące tworzonego oprogramowania, następnie znikają na klika miesięcy i wracają z gotowym, papierowym projektem systemu. Dopiero po kolejnej serii spotkań projekt zostaje zatwierdzony, a eksperci znikają na wiele długich miesięcy i wracają z gotowym oprogramowaniem. Rozpoczyna się wdrożenie, a przyszli użytkownicy uczą się obsługi systemu. Jeśli mają jakieś uwagi to obie strony przeglądają projekt i sprawdzają, czy moduł został wykonany zgodnie z zatwierdzonym projektem. Zgłoszone zmiany zostają wprowadzone w ramach nowego projektu – modernizacji systemu.

Drugi, preferowany przez nas model tworzenia oprogramowania dedykowanego opiera się na metodyce Agile.

Również w tej metodzie budowa oprogramowania rozpoczyna się od serii spotkań z pracownikami Twojej firmy celem wspólnego uzgodnienia założeń projektowych dla tworzonego oprogramowania.

Następnym krokiem jest skonstruowanie „budynku w stanie surowym”, czyli szkieletu oprogramowania. Na bazie tego szkieletu, razem z Tobą i Twoimi pracownikami, uzgadniamy funkcjonalności poszczególnych modułów systemu. Opracujemy uzgodniony moduł i po kilkunastu dniach rozszerzony o nową funkcjonalność szkielet przekażemy do Twojej oceny. W ten sposób z tygodnia na tydzień będziesz dysponował coraz bogatszym, w pełni funkcjonalnym oprogramowaniem. Jednocześnie będziesz kontrolował kierunki i postęp prac programistycznych. Po kilku miesiącach otrzymasz gotowy produkt spełniający Twoje oczekiwania.

Główne zalety tej metodologii to:

zegarKrótki czas realizacji

Koncentrujemy się wspólnie na głównych celach biznesowych danego etapu projektu. Ograniczamy zakres działań do rozwiązania wskazanych problemów.

biznesPełne dopasowanie do potrzeb biznesowych

Projektujemy rozwiązanie odpowiednie dla Twojej organizacji. Zadanie realizujemy pod Twoją stałą kontrolą.

dopasowanieElastyczność

Rozwiązując bieżące problemy, myślimy również o wyzwaniach, które mogą stanąć przed Twoją firmą w przyszłości. Otrzymasz rozwiązania otwarte na dalszy rozwój.

uzytecznoscWysoka użyteczność

Tworzymy rozwiązania, które działają! Nasi konsultanci mają wieloletnie doświadczenie w zakresie różnorodnych wdrożeń.

uzytkownicyPrzyjazność dla użytkownika

Zwracamy szczególną uwagę na zrozumiałość i intuicyjność tworzonych przez nas rozwiązań informatycznych. Wykorzystujemy standardowe, doskonale znane wszystkim narzędzia.

Szukasz dobrego programu dla firmy?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI →